W szpitalu w Wolsztynie po ciężkiej chorobie odszedł do Pana śp. o. Robert Koniczek OMI. 40 lat przeżył w życiu zakonnym, w Chrystusowym kapłaństwie 34.

Robert Koniczek urodził się 20 lutego 1961 roku w Gliwicach. Jego rodzinną parafią była wspólnota w Sośnicowicach (diecezja gliwicka). Ukończył Technikum Budowlane w Zabrzu, gdzie złożył egzamin maturalny w 1981 roku. Następnie wstąpił do Zgromadzenia Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej. Roczny nowicjat odbył na Świętym Krzyżu, gdzie 8 września 1982 roku złożył pierwszą profesję zakonną. Studia filozoficzno-teologiczne odbył w Wyższym Seminarium Duchownym w Obrze. Tutaj składa wieczyste śluby zakonne – 8 września 1986 roku. Z rąk biskupa pomocniczego archidiecezji poznańskiej, Stanisława Napierały, otrzymuje święcenia diakonatu – 17 czerwca 1987 roku. Święceń prezbiteratu udzielił mu abp Jerzy Stroba, metropolita poznański, 20 czerwca 1988 roku.

 

Po święceniach kapłańskich o. Robert Koniczek OMI został skierowany na roczne przygotowanie do Poznania w celu wyjazdu na misje. Na Madagaskarze przepracował 28 lat. Wrócił do Polski w 2017 roku i został skierowany do Obry w charakterze pomocy duszpasterskiej. W lutym 2019 roku został dodatkowo mianowany kapelanem szpitala w Wolsztynie.

 

Uroczystości żałobne odbędą się w Obrze 31 marca (piątek):

11.00 – różaniec w intencji zmarłego

11.30 – Msza święta pogrzebowa, po niej złożenie ciała w kwaterze oblackiej cmentarza przy kościele św. Jakuba Większego.

 

Reguiescat in Pace!