Krucjata Wyzwolenia Człowieka, KWC, grupa nieformalna zrzeszająca chętnych kleryków w naszym obrzańskim seminarium. Grupa funkcjonująca od dawnych lat 80., bazująca na zasadach i wartościach inicjatora, Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego. Założenia grupy KWC są formą rozkrzewiania Ruchu Światło-Życie.

Uczestnictwo w spotkaniach jest dobrowolne. Co tydzień, po wspólnych wieczornych modlitwach w kaplicy Grupa spotyka się na odmówienie Koronki do Miłosierdzia Bożego. Czas wybrany został celowo, gdyż wtedy właśnie rozpoczyna się mityng grupy Anonimowych Alkoholików (AA) w Siedlcu, pobliskiej wiosce. Jest to nasza łączność duchowa z ludźmi, którzy z wielkim wysiłkiem podejmują walkę o swoją wolność. Z grupą AA z Siedlca od przeszło 10 lat jesteśmy mocno związani, przedstawiciele kleryków wyjeżdżają na mityngi otwarte, a co roku członkowie AA zjeżdżają się do naszego seminarium, by spotkać się na uroczystej Wigilii Bożego Narodzenia.

Ponadto Grupa KWC z seminarium aktywnie daje świadectwo wolności od używek i ofiarowania siebie przez coroczne podejmowanie abstynencji od alkoholu. W Tygodniu Modlitw o Trzeźwość Narodu podejmujemy dodatkową modlitwę i wyrzeczenia za osoby cierpiące w uzależnieniu. Co jakiś czas wyjeżdżamy na szkolenia i kursy organizowane przez narodowe KWC. A od dwóch lat nawiązaliśmy także kontakt z Grupą Anonimowych Hazardzistów z Wolsztyna, która bazuje na zasadach analogicznych do grup AA.