Biblijny bohater Dawid, zanim został królem, pełnił na dworze Saula bardzo ważny obowiązek. Kiedy Saula dręczyły niepokoje, Dawid, dzięki swoim zdolnościom muzycznym, koił zszargane nerwy swojego króla. Do dziś muzyka pozostaje nieodłącznym elementem życia każdego z nas. Jak każda dziedzina sztuki, również muzyka zaprasza nas do zauważenia piękna świata stworzonego, otwiera nas na refleksję i może być kanałem, przez który Bóg do nas przemówi.

Dziś piękno muzyki instrumentalnej, śpiewu oraz tańca napełniły kościół pw. św. Jakuba Większego w Obrze. Orkierstra Sinfonietta Polonia pod dyrekcją pana Cheung Chau już po raz XIII. gościła w murach naszego klasztoru. Tytuł tegorocznego Wiedeńskiego Koncertu Noworocznego brzmiał “Z biegiem Dunaju”, ponieważ utwory prezentowane przez artystów pochodziły z krajów, przez które przepływa wspomniana rzeka. Dziękujemy wszystkim artystom i organizatorom za możliwość uczestnictwa w tym wydarzeniu!

Aby poznać szczegóły koncertu (w tym: wykonawców, repertuar, daty i miejsca pozostałych koncertów) zapraszamy do odwiedzenia linku: http://sinfoniettapolonia.pl/html_en/index.php?go=../html_pl/SPaktualnosci