Co łączy każdego przełożonego z oblubieńcem Maryi? Święty Józef był odpowiedzialny za najcenniejszy dar Boga – Jezusa, a każdy przełożony nosi na swoich barkach odpowiedzialność za najcenniejsze stworzenie Boga – człowieka. Szczególną odpowiedzialnością jest obarczony przełożony wspólnoty seminaryjnej. Jego opiece powierzona jest formacja oblatów, którzy w przyszłości będą kontynuować dzieło założyciela.

Dziś swoją niemal sześcioletnią posługę rektora WSD i superiora obrzańskiej wspólnoty zakończył o. Józef Wcisło OMI. Ojciec  Józef został mianowany wikariuszem prowincjalnym polskiej prowincji misjonarzy oblatów MN. 

Dziękujemy Ci, ojcze Józefie, za dobroć, troskę, prostotę ducha i radość, której, jako wspólnota, doświadczyliśmy od Ciebie. Z okazji Twoich imienin życzymy Ci, byś z taką samą radością i pokojem cieszył się owocami swojej pracy, a Twoja nowa posługa niech przyniesie Ci nowe wyzwania, w których doświadczysz Bożego prowadzenia i opieki.

Ważnym powodem do radości dla naszej wspólnoty jest także to, że jej nowym superiorem, a zarazem rektorem naszego scholastykatu, został mianowany o. Sebastian Łuszczki OMI. Swoją posługę rozpocznie jutro składając wyznanie wiary w kaplicy seminaryjnej.