Oblaccy klerycy wzięli udział w dwudniowej Ogólnopolskiej Pielgrzymce Wyższych Seminariów Duchownych na Jasnej Górze. Spotkanie odbyło się po raz szósty.

Tradycyjnie co pięć lat klerycy i wychowawcy wszystkich seminariów diecezjalnych i zakonnych w Polsce spotykają się na pielgrzymce u stóp Matki Bożej Jasnogórskiej. Tegoroczne spotkanie przebiegało pod hasłem: „W Duchu Chrystusa Sługi” i zbiegło się z liturgicznym świętem Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

Pielgrzymka rozpoczęła się Apelem Jasnogórskim z rozważaniem biskupa kaliskiego, Damiana Bryla. Błogosławieństwa zebranym udzielił specjalny gość pielgrzymki – kard. Lazarus You Heung-Sik, prefekt Dykasterii ds. Duchowieństwa. Drugi dzień uczestnicy rozpoczęli w archikatedrze częstochowskiej, gdzie wysłuchali konferencji biskupa bydgoskiego, Krzysztofa Włodarczyka. Po niej nastąpiła adoracja Najświętszego Sakramentu. Następnie klerycy z wychowawcami przeszli Alejami Najświętszej Maryi Panny na Jasną Górę. Tutaj celebrowana była Eucharystia w języku łacińskim.

W drodze do Częstochowy nie mogło zabraknąć odwiedzin u Oblatów w Lublińcu i Kokotku.